Historia Kawasaki


SHOZO KAWASAKI.

1930

Wszystko zaczęło się w stoczni w 1878 roku. Twórcą marki był Shozo Kawasaki.


Dzisiaj KAWASAKI HEAVY INDUSTRIES to firma globalna działająca w wielu branżach i na wielu rynkach, pozostając w czołówce firm tworzących I wdrażających najnowsze technologie.

Produkcje motocykli na pełną skalę Kawasaki rozpoczęła ponad 50 lat temu. Pierwszy silnik motocyklowy został zaprojektowany na bazie wiedzy technicznej zdobytej podczas projektowania silników lotniczych. Nasze wejście do branży motocyklowej było spowodowane ciągłym rozwojem nowych technologii. Przez te wszystkie lata zaprojektowaliśmy wiele modeli kształtujących rynek, które stały się legendami szybkości I mocy. W 1996 roku został wyprodukowany 10.000.000 pojazd – stał się on symbolem zdolności Kawasaki do zaspokajania potrzeb szerokiej gamy zawodników i klientów marki. Kawasaki kontynuuje swoją misję “tworzenia lepszego jutra” a najnowsze wyzwania już tworzą nowe legendy.

Wyzwania Kawasaki:

  • Lotnictwo
  • Przemysł stoczniowy
  • Transport Uprawy
  • Energetyczne & Usługi
  • Środowisko i recykling
  • Maszyny i urządzenia
  • Infrastruktura
  • Rekreacja i Moc


Kawasaki Heavy Industries, Ltd. (KHI) zaangażowana jest w budowę nowoczesnego systemu transportu XXI wieku. W tym celu bezcenne jest ponad 100 letnie wszechstronne doświadczenie oraz bogactwo technologicznego Know-how. Statki staną się coraz większe, coraz szybsze i coraz bardziej zautomatyzowane, oszczędzające energię. Do tej pory poszukiwania zaowocowały min. rozwojem technologii zasilania statków skroplonym gazem ziemnym LPG. Inne technologie polegają na zastosowaniu już istniejącej wiedzy z dziedziny lotnictwa do rozwoju transportu morskiego. I tak  obserwacje „Jetfoil” że przyśpiesza nad wodą do 45 węzłów, zaowocował otwarciem jednego projektu, który został zrealizowany w Japońskiej stoczni pod nazwą „Techno Superliner” Ten ekscytujący nowy statek jest zaprojektowany do przenoszenia ładunku o masie do 1000 ton z prędkością przelotową 50 węzłów.

Kawasaki jest dostawcą taboru, słynnej Shinkansen Bullet Train, jak również innych pociągów.

Obecnie jest opracowywana nowa generacja Shinkansen, która ma się poruszać z prędkością 240 km/h. Wiedza Kawasaki znacznie wykracza poza rozwój i produkcję taboru. Inżynierowie Kawasaki zintegrowali systemy, umożliwiając kontrolę przebiegu i naprawę taboru i kontrolę zapasów.

/


W zakresie technologii lotniczych Kawasaki jest szeroko zaangażowane w projekty  silników statków powietrznych. Obecnie Kawasaki produkuje śmigłowiec MBB K117 i części do najnowocześniejszych samolotów pasażerskich Boeing 777. Kawasaki jest istotnym graczem w projekcie rozwoju transportu Supersonic (SST). Maszyny będą podróżować na wysokościach 60000 – 90000 metrów przy prędkościach 2,5 Mach, z przedziałem pasażerskim na 200-300 osób. Jak widać technologie Kawasaki wykraczają poza atmosferę Ziemską w poszukiwaniu zastosowań dla swoich nowoczesnych technologii i wykorzystania swoich zasobów.

Kawasaki nadal wzmacnia swoją pozycje i rozwija swoje możliwości jako producent nowoczesnych silników lotniczych, poprzez produkcję silników śmigłowców dla Ministerstwa Obrony Narodowej, oraz udział w międzynarodowym projekcie rozwoju silników turbo wentylowanych do takich samolotów  pasażerskich jak: V2500 , w RB211/Trent , na PW4000 i CF34.

Kawasaki bierze udział w projekcie w badaniach i rozwoju przyjaznego środowisku małego silnika samolotu.

Kawasaki bierze również udział w podboju przestrzeni kosmicznej rozpoczęło od współpracy z agencję NASDA obecnie Japonia Aerospace Exploration Agency (JAXA). Na terenie kompleksu „N” bazy startowej rakiet kosmicznych, pracując nad eksperymentalnym satelitą geodezyjnym.

Od roku 1990 Kawasaki jest odpowiedzialna za rozwój i produkcję osłon przestrzeni ładunkowej oraz systemu mocowań ładunków (PAF) i budowę kompleksu startowego dla rakiet  H - ‡ U.

Kawasaki ma również doświadczenie uczestnicząc w takich projektach jak rozwój platform nośnych wielokrotnego użytku do statków kosmicznych, które w przyszłości będą obsługiwać transport kosmiczny. Projekty kosmicznych robotów dla Japońskiego Modułu Eksperymentalnego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, HOPE-X orbitującego eksperymentalnego samolotu z mechanizmem dokowania dla Satelity Testowej  V‡U (ETS-V‡U). oraz na innych obszarach, w których Kawasaki odgrywa ważną rolę. Obecnie Kawasaki jest zaangażowane w rozwój platformy stratosferycznej i innych kosmicznych technologii w tym szkolenia astronautów.

Inżynieria lądowa Kawasaki przyczyniła się do budowy nowych miast, mostów i budynków wysokościowych. Sukcesem jest duży udział przy budowie Euro-tunelu łączącego Francję i Anglię poprzez zastosowanie dwóch wiertnic zaprojektowanych i wybudowanych przez Kawasaki. Firma zbudowała też największą na świecie maszynę o średnicy 46 m stosowaną do budowy mostu autostrady Trans-Tokyo Bay. Konstrukcja mostu jest kolejną siłą kawasaki, firma zakończyła niedawno główną wieżę Akashi Kaikyo Bridge. Po zakończeniu, będzie to najdłuższy most wiszący na świecie.


Kawasaki na każdym kroku swojej działalności robi wszystko pozostać w zgodzie z naturą. Propaguje rozwiązania proekologiczne, skupiając się na rozwoju technologii i poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii, przyczyniających się do ochrony środowiska i które pomogą zapewnić stabilne dostawy surowców i energii oraz energooszczędnych technologii i recyklingu.

Na przykład Combined Cycle Power Plant ( CCPP ) używając gazu ziemnego do rozruchu turbin napędzających generatory mocy, ciepło spalin jest używane do generowania dodatkowej energii elektrycznej. System recyklingu zasobów Kawasaki wykorzystuje ciepło miejskie do podgrzewania wody i do agregatów chłodzących w celu ograniczenia emisji spalin generowanych przez elektrownię, zbiera i przetwarza również innego rodzaju zasoby z innych rodzajów odpadów.

Inne technologie w tym uzdatnianie wody, odsiarczanie i odazotowanie spalin, jest również bardzo skuteczne w zakresie ochrony środowiska i odzyskiwania energii. Kawasaki ciągle monitoruje nowe technologie i jest dobrze przygotowane, aby wejść w erę energii termojądrowej.

Kawasaki to przedsiębiorstwo technologiczne, którego działalność skupia się zarówno na dużych międzynarodowych projektach jak i na przedmiotach używanych w życiu codziennym. Kawasaki przywiązuje szczególną uwagę do ochrony środowiska i jest wrażliwe na potrzeby ludzkie. W ciągu ostatnich 100 lat nieustannego rozwoju Kawasaki wypracowało sobie podstawy do bycia wiodącym przedsiębiorstwem technologicznym. Obecnie Firma jest przygotowana na przyjście nowego wieku i oczekuje iż odegra wiodącą role w rozwoju ludzkości.

Źródło: http://www.kawasaki-heritage.co.uk/kawasaki-worldwide.aspx